Chci se stát poradkyní


Na vypsané termíny je možno se začít hlásit skrze formulář.Kurzy Podpora kojení s využitím vrozených reflexů

Kurz vyšel z mých zkušeností s podporou žen při kojení, především během šestinedělí. Postupně jsem zjišťovala, že tyto ženy nepotřebují až tak pilovat techniku kojení, ale hlavně podpořit v tom, že jsou pro své děti dobré mámy a ví jak se o své děti postarat.

Semináře jsou postaveny na absolutní důvěře v matku a její dítě a porozumění jejich vzájemné interakci, která je v kontaktu kůže na kůži řízena především hormony a je tak čistě instinktivní záležitostí.

Vycházím z výzkumů Suzane Colson, která popsala přirozenou pozici na těle matky.

Poradenství je vedeno vždy individuálně s důrazem na co největší prohloubení interakce a komunikace mezi dítětem a matkou - to se děje prostřednictvím kontaktu kůže na kůži. Jde o tzv. "hands-off" poradenství. To znamená, že se ženy ani dítěte nedotýkáte.

Během kurzu se dozvíte

Co to je "kojení s využitím vrozených reflexů" neboli přirozené kojení

Vrozené reflexy a jak pomáhají a podporují kojení, jak je možné je podpořit

Podpora a poradenství v praxi

Hranice a etika v poradenské praxi

Časté situace a jejich řešení

Jak vysvětlit bludy, panující kolem kojení

Dlouhodobá kontinuální podpora

Kazuistiky

Právní rámec práce v laktačním poradenství (pro ČR)


Kolik to bude stát?

Cena za celý kurz je 2700 korun.

Pro Slovensko je nastavena cena 130 euro.

Jaký je výstup z kurzu, dostanu nějaký důkaz, že jsem ho absolvovala?

Kdo bude mít zájem, tomu vypíšu po semináři Osvědčení o absolvování semináře. Vím, že některá mateřská centra po svých lektorech chtějí výstupy z jejich vzdělávání. Nečeká vás žádná zkouška. Chci vám předat informace, ne vás zkoušet.

Co dál? Co když si v začátcích poradenství nebudu vědět rady?

Po absolvování vás zařadím do uzavřené skupiny na facebooku. Ta funguje  jako podpůrná skupinka právě pro absolventky mých kurzů. Je v ní prostor pro dotazy a konzultace věcí a případů, se kterými si nebudete úplně vědět rady. Je tam prostor pro načerpání podpory pro sebe - abych byla schopná předávat a podporovat, potřebuji trochu té podpory i pro sebe. Je to prostor pro sdílení pěkných poradenství, aby to povzbudilo i ostatní. Samozřejmě vám nabízím i svou osobní podporu v případech, které nebudete chtít sdílet veřejně s ostatními účastníky kurzu.

Zajímá vás ohledně semináře ještě něco dalšího? Zkuste nakouknout sem https://kurzy-laktacniho-poradenstvi.webnode.cz/ a pokud nenajdete odpověď, napište mi na email topinkova.misa@gmail.com


Spolupracuji také s Annou Pohořálkovou https://kurzy-vazani-deti-do-satku.webnode.cz/ pořádáme také další, pokračovací semináře a supervizní setkání pro poradkyně pod vedením zkušených supervizorů.


Nejsem porodní asistentka, moje kurzy jsou tedy nezdravotnické a nemají ambice ani úmysl zdravotnický kurz nahrazovat.